Obec Zlukov leží pro samotného turistu na výhodné pozici. Téměř stejně daleko je Tábor, České Budějovice, Třeboň, Jindřichův Hradec, Hluboká nad Vltavou.

Zajímavé tipy na výlety do 35 km:

Veselské pískovny (7km)

Veselské pískovny jsou překrásné místo v Jihočeském kraji, které nabízí skvělé možnosti pro odpočinek, sport a zábavu. Tyto pískovny jsou ideálním místem pro koupání, opalování, plavání, windsurfing a další vodní sporty. Kromě toho je zde také možnost vyzkoušet si například plachtění na prknech, rybaření, nebo projížďky na člunech.

V okolí pískoven se nachází několik cyklostezek a turistických tras, které vás provedou okolními lesy a krajinou Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Pokud preferujete kulturní zážitky, můžete navštívit místní amfiteátr, kde se pravidelně konají kulturní a sportovní akce pro veřejnost.

Veselské pískovny jsou snadno dostupné z města Veselí nad Lužnicí, které se nachází jen pár kilometrů daleko. Pokud hledáte příjemné místo pro letní dovolenou, určitě stojí za to navštívit tuto krásnou lokalitu.

Borkovická Blata (12km)

Borkovická blata

Borkovická Blata jsou krásnou přírodní rezervací, která se nachází v okrese Tábor, jen 12 km od místa Vašeho pobytu. Rezervace je zaměřena na ochranu unikátního ekosystému rašeliniště přechodového typu s velkým množstvím charakteristické flóry a fauny.


Pro návštěvníky je v rezervaci připravena naučná stezka Blatská stezka, která vás provede krásnou přírodou a umožní vám podrobněji se seznámit s místní flórou a faunou. Na stezce se také dozvíte více o historii těžby rašeliny a o tom, jaké dopady měla na místní obyvatelstvo a krajinu.

Borkovická Blata jsou také velmi oblíbenou lokalitou pro pozorování ptáků, jelikož se zde nachází mnoho druhů, jako například bekasina otavní, krokvice malá, slavík modráček a další. Pro milovníky přírody a klidného odpočinku je návštěva této rezervace nezapomenutelným zážitkem.

Státní zámek Červená Lhota (16 km)

Státní zámek Červená Lhota se nachází 16 kilometrů od Chalupy Zlukov. Tento romantický zámek je nejvýraznější památkou svého druhu v České republice. Jeho výjimečná poloha na ostrůvku uprostřed rybníka a romantická architektura dělají z tohoto místa jedno z nejkrásnějších v ČR.

Zámek byl postaven v 17. století na místě starší tvrze a prošel mnoha rekonstrukcemi. Jeho architektura je inspirována italským renesančním slohem a francouzským barokem. Zámek má mnoho nádherných místností, jako jsou například honosná zlatá a modrá obývací síň, kaple, knihovna, či sál s cennými gobelíny. Kromě prohlídky interiéru zámku je zde také možnost procházet se v zámeckém parku a vychutnávat si krásné výhledy na okolní krajinu.

Letecké muzeum a Provaznické muzeum Deštná (20 km)

Letecké muzeum a Provaznické muzeum Deštná se nacházejí v městě Deštná, které se nachází asi 20 kilometrů severovýchodně od města Jindřichův Hradec v Jihočeském kraji.

Letecké muzeum je věnováno historii letectví v Československu, zejména letounům vyrobeným v letech 1918 až 1945. Muzeum se nachází v bývalé továrně na zemědělskou techniku a skládá se ze tří pavilonů.

V expozici muzea můžete vidět mnoho historických letounů, včetně vojenských a civilních strojů, náhradních dílů, motorů a dalšího vybavení. V muzeu jsou také k dispozici vzdělávací programy pro děti a veřejnost, jako jsou exkurze, workshop a přednášky.

Provaznické muzeum se nachází v historické budově bývalé provazárny a věnuje se historii výroby provazů a lan, které se používaly v průmyslu, zemědělství a námořní dopravě. V muzeu můžete vidět různé druhy lan a provazů a dozvědět se o jejich výrobě, vlastnostech a použití. Součástí muzea je také ukázka výroby lan a provazů, kterou provádí muzejníci.

Obě muzea jsou ideálním místem pro všechny, kteří mají zájem o historii a techniku. Letecké muzeum a Provaznické muzeum Deštná jsou vhodná pro rodinné výlety, ale také pro školní exkurze a výlety firemních kolektivů.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec (23 km)

Hrad byl založen ve 13. století a v průběhu let byl několikrát přestavován. Dnes je hrad rozdělen do tří částí – Horního hradu, Dolního hradu a Panského domu. V Horním hradu se nachází gotická kaple, zatímco v Dolním hradě se nachází krásné renesanční arkády a klenuté chodby. V Panském domě můžete vidět expozici o historii města Jindřichův Hradec a okolního regionu.

Zámek Jindřichův Hradec byl postaven v 16. století a v průběhu let byl několikrát přestavován. V zámku můžete vidět mnoho krásných interiérů, jako jsou například renesanční sál, zrcadlový sál a kaple sv. Kryštofa. V zámku se také nachází expozice o historii zámku a jeho majitelů.

Kromě toho je na nádvoří zámku umístěn unikátní renesanční kašna s 5 kamennými sloupy a sochami, která je považována za jednu z nejkrásnějších kašen v České republice.

Plavecký bazén a venkovní aquapark Jindřichův Hradec (25 km)

Plavecký bazén a venkovní aquapark se nachází v městě Jindřichův Hradec, asi 25 km od Veselí nad Lužnicí. Tento moderní komplex nabízí široké možnosti pro sportování, zábavu a relaxaci pro celou rodinu.

Venkovní aquapark je otevřený v letních měsících a nabízí mnoho atrakcí, jako jsou například vodní skluzavky, vlnobití, masážní bazény a dětské hřiště. K dispozici je také velký bazén s plaveckými dráhami a krytý bazén pro zimní období.

Státní zámek Třeboň (30 km)

Státní zámek Třeboň se nachází asi 30 kilometrů severozápadně od města Jindřichův Hradec. Zámek je jednou z nejvýznamnějších kulturních památek v regionu a je otevřený pro veřejnost k prohlídce.
Zámek byl postaven v 16. století jako sídlo šlechtické rodiny Rožmberků, kteří měli velký vliv na historii regionu. V průběhu let byl zámek několikrát přestavován a rozšiřován.

V 18. století byl zámek zakoupený rodinou Schwarzenbergů, kteří měli značný vliv na rozvoj zámku a okolního regionu.

V současné době můžete vidět mnoho krásných interiérů v zámku, jako jsou například reprezentační sál, zrcadlový sál, lovecký salonek a mnoho dalších. V zámku se také nachází muzeum, které vám ukáže historii zámku a jeho majitelů. Kromě prohlídek jsou k dispozici také různé kulturní akce, jako jsou například koncerty, výstavy a divadelní představení.

Zámek se nachází v krásné přírodní krajině, která je ideální pro turistiku a cykloturistiku. V okolí zámku se nachází mnoho krásných rybníků, z nichž největší je rybník Svět

Schwarzenberská hrobka Domanín (30 km)

Panství Bechyně s.r.o. – Zámek Bechyně a Golf resort Bechyně (31 km)

Muzeum čokolády a marcipánu Tábor (31 km)

Husitské muzeum Tábor – Táborské středověké podzemí (32 km)

Plavecký stadión Tábor (33 km)

Zoologická zahrada Tábor (33 km)

Státní zámek Hluboká nad Vltavou (34 km)

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou (35 km)

Jihočeské rybníky – Rožmberk, Horusický, Svět, Bošilecký, atd.