Obec Zlukov se nachází v Jihočeském kraji na hranicích okresů Tábor a Jindřichův Hradec. Je to krajinářsky velmi pestrý kraj, jehož dominantou jsou hluboké lesy, řeky, rybníky. Lokalita také nabízí malebná města a vesnice s bohatou historií a kulturou. Jihočeský kraj nabízí mnoho možností pro turistiku, cykloturistiku a další aktivity v přírodě.

Zlukov u Veselí nad Lužnicí

Chalupa Zlukov se nachází v blízkosti málo frekventované silnice vedoucí z tří kilometry vzdáleného města Veselí nad Lužnicí. Obec leží na hranicích okresů Tábor a Jindřichův Hradec v Jihočeském kraji a nabízí různé možnosti výletů a aktivit v okolí. Z obce se dá jet směrem na Jindřichův Hradec (25 km), Řípec a dále na dálnici D3 vedoucí přes Tábor (32 km) do Prahy (115 km). Dále je možné jet do Českých Budějovic (37 km) nebo Třeboně (30 km) a Písku.

Turistika a cyklovýlety

Zlukov je ideálním výchozím bodem pro pěší i cyklistické výlety. Prochází jím zelená turistická trasa a cyklostezka číslo 1195, která vede ze Lžína přes Záhoří, železniční stanici Doňov a kolem železniční tratě, dále pak přes Zlukov až do Veselí nad Lužnicí. Turisté si zde mohou užít krásnou přírodu jižních Čech a navštívit mnoho historických a kulturních památek.

Obec leží také v blízkosti biosférické rezervace Třeboňsko, které nabízejí další možnosti pro turistiku a rekreaci v přírodě.

Do obce se dá dojet i veřejnou dopravou. Ve všední dny jezdí autobus z Veselí nad Lužnicí a zpět. Info o jízdním řádu www.idos.cz

Vlakem do celého světa

Veselí nad Lužnicí je důležitou železniční křižovatkou, kde se potkávají tratě vedoucí do různých směrů. Z Veselí nad Lužnicí jezdí vlaky ve směrech Tábor, Praha, Jindřichův Hradec, Jihlava, Brno, Třeboň, České Velenice, Vídeň, České Budějovice a Linz. Pro cestující je k dispozici moderní a nové informační centrum. Jízdenky je možné zakoupit online, na pokladně nebo v automatech na nádraží. Vlakové spojení umožňuje snadné a pohodlné cestování po okolí a navštěvování dalších zajímavých míst v Jihočeském kraji.Info o jízdních řádech České dráhy, a.s. – Váš národní dopravce